Product Details
Welcome to Craft Essentials Shop
Additional information
| Weight | 0.085 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 1 × 1 cm |
| Feature 1 | pens |
| Feature 2 | fountain pen |
| Feature 3 | pen fountain |
| Feature 4 | stationery pen |
| Brand Name | NONE |
| Model Number | Jinhao 619 Fountain Pen |
| Type | Fountain Pen |
| Nib Material | Iraurita |
| Special Application | Writing |
| Material | – |
| High-concerned chemical | None |
| Nib Type | Standard Type |
| Fountain Pen's Tip Material | Other Metals |
| Writing Point | 0.5mm |
| Packaging | Loose |
| Origin | Mainland China |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |








Reviews